Siódma edycja Akademii Sportowej Jazdy PORSCHE

24-26 pażdziernika 2008r.

Automobilklub Wielkopolski

oraz

Porsche Club Polska

dziękują za wspaniałą zabawę podczas VII edycji


Akademii Sportowej Jazdy PORSCHE


Michał Chmielowiec

Ostatnia tegoroczna Akademii Sportowej Jazdy Porsche odbyła się tradycyjnie na Torze Poznań i tym razem przyjęła formę imprezy trzydniowej.

VII Akademia Sportowej Jazdy Porsche

Pierwszym zmartwieniem organizatora była wyjątkowo słaba frekwencja - końcówka października to już właściwie koniec sezonu i wielu kierowców zaczęło etap zimowania i przygotowań do roku 2009. Stawiło się dziesięć aut w tym wyjątkowo dużo "nie-Porsche". Auta ze Stuttgartu ciągle jednak stanowiły większość. Stawiły się cztery 911 czterech różnych generacji oraz jedna 944 zachwycająca idealnym stanem. Innym pojazdem zza naszej zachodniej granicy był granatowy Focus ST170 - doskonale prezentował się na białych felgach. Włochy były reprezentowane przez dwie czerwone Alfy Romeo - znaną z poprzednich edycji "trzydziestkę-trójkę" oraz klasyczną GTV6 debiutującą na imprezach z cyklu ASJP. Chyba pierwszy raz zjawili się też przedstawiciele Japonii - srebrna Honda Prelude oraz piekielnie niepozorny, zielony Civic.

Mimo, że według kalendarza mieliśmy jesień, aura była raczej wczesnowiosenna. Dobra pogoda utrzymywała się przez cały weekend. Piątek minął uczestnikom pod znakiem trzygodzinnego, praktycznego szkolenia na Torze Poznań. W sobotę natomiast odbył się, organizowany przez Automobilklub Wielkopolski, Jesienny SuperOES. Chęć startu wyraziły aż 64 załogi, a wśród nich jedna reprezentująca Porsche - Piotr i Adam Nowaccy w 911 (997) 4S. Start zakończył się sukcesem - udało się zająć drugie miejsce w klasie piątej oraz trzecie w "generalce".

Tradycyjnie, największe atrakcje czekały na uczestników w niedzielę. Najpierw kierowcy pod okiem Zbigniewa Szwagierczaka przeszli szkolenie teoretyczne, by potem ćwiczyć swoją technikę jazdy na ciasnym, krętym torze kartingowym. Następnie, po posiłku w depo, uczestnicy ruszyli pokonywania całej nitki Toru Poznań. Było to nie lada wyzwanie zwłaszcza, że dla kilku było to pierwszy kontakt z profesjonalnym torem wyścigowym. Nieoceniona była pomoc instruktorów, którzy chętnie dzielili się swoim doświadczeniem. Cała zabawa zakończyła się przed godziną 17. Najlepsze trzy czasy dnia wykręcili kierowcy Porsche - odpowiednio 2:02,174 Darka Krupy w 911 (964) C4, 1:56,948 Piotra Pawelca w 911 (996) Turbo oraz 1:54,868 Piotra Nowackiego w (997) C4S. Pełne wyniki dostępne są na stronie ASJP (link http://www.asjp.pl/7edwyniki.htm).

Ostatnia impreza tego roku, podobnie jak cały cykl, zakończyła się pełnym sukcesem. Każda z nich była wyjątkowa, niosła ze sobą potężną dawkę emocji i była prawdziwą ucztą dla każdego fana motoryzacji, a zwłaszcza wielbicieli Porsche. Przyszły rok zapowiada się niemniej ciekawie, i z pewnością na żadnej imprezie organizowanej przez Akademię Sportowej Jazdy Porsche Automobilklubu Wielkopolski oraz Porsche Club Polska nie zabraknie przedstawicieli ExoticCars.pl!

Fotografie: Garry (ExoticCars.pl)

 

 

 

 

 

 

 

 

© 2008 DKMed Software